Okładziny - Kamień naturalny

Kamień naturalny

Granity to skały o bardzo dużej twardości. Dzięki temu, granity są powszechnie stosowane na parapety, posadzki, rożnego rodzaju blaty, a także powierzchnie, które są mocno eksploatowane. Granity występują w wielu kolorach, ale generalnie wyróżniają się tym, iż są optycznie „kropkowane”.

Marmury to skały wapienne, zdecydowanie bardziej miękkie od granitów. Dzięki temu, marmury bardzo łatwo obrabiać i rzeźbić. Marmury występują w bardzo szerokiej kolorystyce. Marmury stosowane są bardzo często na kominki, mniej eksploatowane posadzki, ściany, parapety wewnętrzne.

Granit

Granit

Granity to skały o bardzo dużej twardości. Dzięki temu, granity są powszechnie stosowane na parapety, posadzki, rożnego rodzaju blaty, a także powierzchnie, które są mocno eksploatowane. Granity występują w wielu kolorach, ale generalnie wyróżniają się tym, iż są optycznie „kropkowane”. Powierzchnie granitów standardowo są polerowane, ale można je także płomieniować, satynować, groszkować. Granity występują najczęściej w płytach (slabach) o grubości 2cm i 3cm.

Marmur

Marmury to skały wapienne, zdecydowanie bardziej miękkie od granitów. Dzięki temu, marmury bardzo łatwo obrabiać i rzeźbić. Marmury występują w bardzo szerokiej kolorystyce. Marmury stosowane są bardzo często na kominki, mniej eksploatowane posadzki, ściany, parapety wewnętrzne. Płyty (slaby) marmurowe występują na ogół w grubościach 2cm i 3cm, ale także w tzw. grubiźnie, czyli 12cm, 15cm i więcej. Grubsze formatki marmurów przeznaczane są do wykonywania rzeźbień.

Marmur

Onyx

Onyx

Powierzchnie ze spieków kwarcowych wykazują wysoką odporność na działanie detergentów, środków dezynfekujących, substancji chemicznych, intensywną eksploatację. Spieki można stosować we wnętrzach mieszkalnych, biurowych, w hotelach, restauracjach, gabinetach lekarskich, instytucjach publicznych oraz w wielu innych miejscach.

Nasze realizacje kominków z kamienia naturalnego

Nasze realizacje kominków z kamienia naturalnego

Sprawdź również okładziny z spieków kwarcowych

Sercem każdego kominka jest wysokiej klasy wkład kominkowy, który zapewnia bezpieczne i wydajne spalanie, a także zjawiskową wizję ognia.

Nasi doradcy

Nasi doświadczeni doradcy techniczno-handlowi są przygotowani, by wspomóc Państwa w zakresie optymalnego doboru okładzin na kominek i inne elementy wystroju wnętrza domu. Nasza ogromna oferta szlachetnych spieków kwarcowych oraz kamieni naturalnych pozwala zaspokoić potrzeby i fantazje każdego klienta oraz architekta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Grzegorz Ścisły

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczno - handlowy

tel. +48 519 151 491

g.scisly@franko.pl

Krzysztof Barański

Krzysztof Barański

Dyrektor Działu Handlowego

tel. +48 512 120 146

k.baranski@franko.pl

Damian Niezgodzki

Damian Niezgodzki

Doradca techniczno - handlowy

tel. +48 500 429 691

d.niezgodzki@franko.pl

Spersonalizuj swój kominek

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wizualizację wymarzonego kominka i wyślą ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań.